Macera Arıyorsun

Bu sayfalarda gezindiğine göre muhtemelen doğa sporlarına meraklısın ve kendini iyi hissedeceğin bir şeyler yapmak için bakınıyorsun. Belki daha önce gittiğin bir yer için hatırlamadığın bilgileri bulmaya yada hiç gitmediğin bir yere ait daha önceki günceleri okuyarak hazırlanmaya çalışıyorsun. Belki merak ettiğin ve denemeyi istediğin bir spor için araştırma yapıyorsundur. Hepsi için doğru yerdesin.

Pandül – Sıradışı Sporların ülkemizde yaygınlaşması ve yazılı bir arşiv yaratarak doğa bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Pandül üzerinde bir bilgi bulmanın 2 yolu vardır.

Aramak. - "Ara" linki sizi aradığınız şeye en hızlı ulaştıracak araçtır.

Etiket sistemi - Etiket bulutu sistemi ne aradığınızı tam olarak bilmiyorsanız bu site içindeki bilgilerin yoğunlaştığı konuları kısaca özetler

 

Saklamak İstiyorsun

Zaman geçiyor ve bir sürü faaliyet yapıyorsun. Bunları değişik sosyal ağlarda paylaşıyorsun ama bir süre sonra bakıyorsun kendin bile bulamıyorsun yazdıklarını. Bir sonraki sene aynı yere faaliyete gitmek istiyorsun ama geçen sene traktör kiraladığın köylünün telefonunu bile bulamıyorsun. Veya çok içten sana yardım eden bir köylünün telefonunu diğer arkadaşalarınla yada aynı bölgeye gidecek olanlarla paylaşmak için saklamak istiyorsun. Faaliyetin güncesini yazıp saklamak bunun için en iyi yoldur. Yazdıklarını da herkesin ulaşabildiği bir portal üzerinde paylaşmalısın. Bu bir kültürdür. Sıradışı sporculuk kültürüne önemli bir katkıdır. Gecikmeden kendinden haberdar et herkesi. Pandül’ de paylaşma yönergelerini takip et yada bize bir mail gönder. 

 

Paylaşmak İstiyorsun 

Bu paylaşımın ve aranan bir faaliyet bilgisinin bu şekilde her gezgine hizmet etmesinin faydalarını kavradıysan, muhtemelen sende çorbaya katkıda bulunmayı düşünmeye başlamışsındır. Nasıl yapabileceğini bilmiyorsun. Merak etme biz sana yardımcı olacağız. 

Blog – paylaşmanın en kısa yolu kendine yada klübüne ait olmasına bakmadan pandül Üzerinde bir blog açabilirsin. Yapman gereken sadece üye olmaktır. Üye olduktan sonra bu bilgilerle siteye giriş yaptıktan sonra herşey kendi bilgisayarında yazı yazmak kadar kolaydır. Merak etme bu konuda tüm bilgilendirici ve yönlendirici dökümanları biz sana sağlayacağız. Göreceksin facebook kadar kolay ama onun gibi bilgiler gün geçtikçe kaybolmayacak. Aramalarda çıkacak ve kendine ait tüm paylaşım mirasını internet üzerinde sürekli olarak görebileceksin. 

Web sayfası – Daha büyük düşünüyor ve kendin yada klübüne ait bir web sayfası açmak istiyorsun. Pandül bu konuda da Sıradışı Sporcuları desteklemektedir. Projeni ve düşündüklerini bizimle paylaşırsan her konuda sana yardımcı olacağız. Unutma sende bizdensin. 

 

Dost İstiyorsun 

Sıradışı sporların yapılma amacını tam olarak inceleyen bir bilim dalı muhtemelen daha çıkmadı. İçinden geliyor sadece yada macera tutkunusun. Hangisi olursa olsun azgın dalgalarda kayağı ile uçan bir adam gördüğünde yada bulutların arkasından çıkan sabah güneşinin üzerinde olmak dişlerini kamaştırıyorsa bizdensin demektir. Çok kalabalık değiliz. Birbirimizi koruruz, yardım ederiz. Ne olursa olsun suyumuzu paylaşır, tanımadığımız adamı çadırımıza alırız. Zor şartlar dışında 3000 küsür metrede bir gölün kenarında bir gecelik bile olsa komşu olabiliriz. Konuştuklarımızı kısaca anlayabiliriz. Neden orda olduğumuzu, ne yediğimizi biliriz. Muhtemelen menülerimiz aynıdır. Aynı şeylerden zevk alıyoruzdur. Birbirimizin hikayeleri, başımızdan gelip geçenler ilgimizi çekiyordur. Yıldızların aslında ne kadar çok olduğunu unutmak istemeyenlerdeniz. Kısaca biz dostuz.

İşte bu sebeplerden Pandül’ deyiz. Burda yazıyor paylaşıyoruz. Bu sebepten burda kimin ne yaptığını bulup birbirimizi tanıyoruz. Biz böyleyiz.