C-Kros-Anrenman (Çapraz Antrenman)

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Çapraz antrenman sizin seçtiğiniz spor dalı için diğer sporları veya faaliyetleri kullanır. Eğer sadece zevk için yapılırsa,başta size çeşitli sporlarda alelade bir yerde olmaktan biraz daha fazlasını kazandırır. Ama hassas davranıldığında diğer spor dallarını , tırmanmanızı geliştirmek için kullanabilirsiniz. Anahtar; ihtiyaçlarınızı belirlemek,sonrada onları hedefleyen spor dallarını seçmektir. 

Örneğin kaslar gevşekken dahi belli bir derecede gergin olurlar. Bu doğal kas gerginliği kişiden kişiye değişir. Kasları aşırı gergin olanlar, tırmanırken sık sık sallanır veya titrerler.Bu tip kişilere koşmak yerine yüzmek, yeniden düzeltme egzersizi olarak önerilebilir. Çünkü, yüzme tüm vücuttaki kas gerilimini azaltır. 

Eğer zayıf olan uzamsal veya kinestejık bilinç ise dövüş sanatı yada dans size tırmanmadığınız günlerde veya tırmanıştan sonra çok yorgun olup da, bu çalışmaları tırmanarak yapamayacağımız anlarda aynı beceri eğitimini sağlayacaktır. Denge içinse paten, kayak veya sörf ile tırmanmaya olumlu transfer sağlayabilirsiniz.

Eğer tırmanırken gevşeyememe sorununuz varsa Psikolojik kontrol için davranışsal yaklaşımlar bölümündeki teknikleri kullanmayı düşünün.

Okunma 13695 defa
Yorum eklemek için giriş yapın