A-Zayıflıklar Genellikle Maske Altındadır

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Bruno ve Julia ilk defa kaya çalışırken karşılaştırdılar. Bruno parmaklarının ve kuvvet antrenmanlarının sonucundan gurur duyarak, kendisini; bir önceki sezon yıldıran bir kaya düğümünde göstermekte son derece istekliydi. The Aggression Roof 5.10 a yapılmıştı ve bu , 5-foat' luk etkileyici bir çıkıntısı olan bir rota kaya için ısındıktan sonra Bruno balkonun dışından başladı. Elleri yarı bölümde dıştayken , ayakları gerideki duvardan hiç beklemediği bir anda kaydı. 

Kendisini sabitleyerek , güvenini yeniledi. "Dik tırmanış sonuçta , kuvvettir". Spor salonunda kendisini çekiyormuş gibi , Bruno tutamaklar çenesinin hizasına gelene kadar kendisini çekti ve elini çıkıntının dış tarafına attı. Yakalamayı başardı ve dönüp duran ayaklarını sabitleştirdi ve kendisini bir sonraki , en zor harekete hazırladı. Kollarını geniş açtı , çok fazla asılı kalamayacağını biliyordu. Güçlü bir çekişle , sol elini balkonun üstündeki çıkıntıya çiviledi. Asıldığı yerden dışarıya kuvvetle dönme çekimine karşı , zorlayarak tutundu. Elleri terli ve kaygandı. Tozlamak ise tek elle asılı kalmak anlamına geliyordu , fakat yapmadan devam etmesi mümkün değildi. Yüzünün buruşmasına rağmen tebessüm ederek , tozu aceleyle kullandı. Ayağını balkonun çıkıntısına yerleştiremeyip , kendisini umutsuzca yukarı çekti , son tutamağa hamle yaparak , düşmeden önce kendisini kurtardı. 
Kızarmış yüzü ile kayanın üstüne kendisini çekti , son bir kaç saniyeden bu yana ilk nefesini içine çekti. Yüzündeki ifade kendisini nasılda gururla beğendiğini ele veriyordu. O ana kadar ki en zor kaya tırmanışını yapan Bruno , diyetinin ve kuvvet antrenmanın, rotanın son anlarında kendisini nasıl gösterdiğini söylüyordu. Başarının verdiği sözüm ona lütufkarlıkla , Bruno düğümü başıyla gösterip "zor ama bir dene" diyerek Julia' ya teklif etti.
Halden anlayan bir şekilde kendi kendi gülümsedi , başarması imkansızdı. Bruno' nun kafasında tırmanma yeteneği sadece kuvvete bağlıydı ve kuvvet Julia' nın sahip olmadığı birşeydi. Fakat balkonda Julia farklı bir taktik uyguladı. Kayanın yapısını kullanarak vücudunun pozisyonunu ayarladı , ayaklarını kayaya yerleştirerek hareket etti ve Bruno' nun nerdeyse düşmesine sebep olan sarkıttan kaçındı. Bruno' nun çok lock-off kullandığı yerlerde Julia kollarını düz tuttu , omuzdan bükülerek ve kendisini tutunabileceği tutamaklara ayakları ile iterek ilerledi. Balkonda , sarkıta alttan ayağı ile kilitlendi, böylece çekiş açısını geliştirdi. Böylelikle rahatlıkla tozu kullandı. Esnekliği ona, son hamleleri düz kol ile ayaklarını kullanarak rahat yapmasını sağladı. Kayanın üstüne çıkarken yorgun fakat mutluydu. Bruno kekeliyerek "Bu nasıl olur" diyordu. Günün geri kalanında ise sessizdi.

Okunma 5769 defa
Yorum eklemek için giriş yapın