A-En Zayıf Bağ İlkesi

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Bu bizi en zayıf bağ ilkesine getiriyor. Birlikte uyum içinde hareket etmesi gereken beceriler zinciri, arabanızın hareketini meydana getirir. Performans , farklı yeteneklerin bir araya gelmesinin sonucu olsa da , bunların basit bir toplamı da değildir. Performans , bir pozisyonda en zayıf olduğunuz beceriden dolayı tamamen yıkılacaktır. Tıpkı bir zincirin en zayıf bağı kadar güçlü olması gibi.

Sizin aracınızında performansı zayıf olan halka ile sınırlıdır. En zayıf alanlarınızdaki küçük bir değişim , bütün performansınızın üzerinde büyük etkiler yaratırken güçlü alanlarınızdaki belirli artışlar çok daha az etkiler yaratacaktır. Bu nedenle , maksimum bir gelişme için öncelikle hedefleriniz için onları seçmelisiniz. Herhangi bir alan üzerinde yeterince uzun çalışırsanız , çabalarınızda çok daha karlı bir noktaya ulaşırsınız. Bu durumda hodri meydan , öncelikli zayıf alanlarınıza karar vermekte sıra. Zayıf noktalarınızı bulmak kendinize doğru soruları sormak ve tırmanışınızı sürekli olarak incelemekle ilintilidir. Kişisel testleriniz tırmanmanızı gözetlemeniz zayıf yüzeyleri aydınlatacaktır. Zayıflıklarınızı aramak "negatifin üzerinde durmak" olarak algılanmamalı. Tam aksine , zayıflıklarınızı bulmak altın madeni bulmak gibidir , çünkü potansiyel gelişmenizin bulunduğu yer orasıdır. Kendinizi tanımak , büyümeniz için becerilerinizin kaynağıdır. 
Zayıf yanlarını bilmeyen tırmanıcı , geleceği karanlık olandır , çünkü eforu için odağı yoktur. Başarıları dağınık , en iyi ihtimalle ara sıra olacağından , hayal kırıklığını yaşayacak , konumdadır. Güçlü yanlarınızı unutmamaya ihtiyacınız var. Onlar size güven ve motivasyon sağlamaya devam edecekler. Fakat geliştirmeye çalışacağınız yanlarınız ise zayıflıklarınız olacak. Farklı zayıflıklar , farklı eğitim ihtiyacını gerektirir. Aşağıdaki örnekler , tırmananların" karşılaştırılması ile zayıflıkların rolü , tırmanmada öncelikliler ve problemli alanlardaki farklılıkları göstermektedir.

Okunma 4664 defa
Yorum eklemek için giriş yapın