Bu sayfayı yazdır

Yemek Organizasyonu için Püfler

 

Uygun bir şekilde paketlenmiş ve organize edilmiş yemekler hazırlığı ve temizliği oldukça kolaylaştırır bunun haricinde nereye ne koyduğunuzu kolayca hatırlamanızı sağlar. Organize olabilmek için şunlara dikkat edilmelidir: 

Menünüzü Planlayın : Gün gün yolculuğunuzun menüsünü hazırlayın ve her yemekte ne içeceğinizi aralarda ne yiyeceğinizi planlayın.
Bir Kontrol Listesi Oluşturun : Dolabınızı ve kamp eşyalarınızı gözden geçirin , eksiklerinizi alın .
Yemeklerinizi Paketleyin:Bazıları yemeklerini kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği olarak paketler. Nasıl organize ettiğinizin önemi yoktur adece çantanızda çok yer kaplamayacak ve ağırlık yapmayacak şekilde paketleme yapmalısınız.
Önceden Ölçmeyi Deneyin: Porsiyonları önceden ölçmek yemek yaparken ya da malzemeleri karıştırırken işinizi kolaylaştırır böylece zaman ve de yer kazanırsınız. 
Tarifleride yanınıza alın :Hangi yemek için ne yapmanız gerektiğini bir not kağıdına yazarak yemek çantanıza koyun . Soğutuculu yemek çantaları çok kullanışlıdır hatta yolculuk sonrasında yemeklerinizi atmaktan kurtarır.
Uzun bir yolculuk mu planlıyorsunuz ? Tek tek yemek çantalarınızı paketleyebilir ve günlere ayılabilirsiniz ( kahvaltı+ öğle yemeği+akşam yemeği 1. gün .. , 2. gün .. gibi )
Yükü paylaşın : Gruptakilerle ya da partnerinizle yemeklerinizi paylaşın. Herhangi biri gruptan ayrılır ya da kaybolursa kimsenin yiyecek problemi olmaz. 
Plastik tercih edin: Yemekleri saklamak için plastik taşıyıcılar metallere göre her zaman daha hafiftir üstelik bir çok kez yıkanabilir.

Yorum eklemek için giriş yapın