Kişisel Bloglar

Bu bölüm Sıradışı Sporcuların kendilerine ait güncelerini yayınlamak için oluşturulmuştur.

Seçimin Bilinmeyenleri.

Herkesin bu günü yaşadığı insan- ülke- çıkarları yolunda uzun planlar yapmak yerine bu gün var olan ortamdan nasıl çıkar sağlarım endişesine düştüğü dönemde. İnsanların bu zayıflıklarını ülke ve insan yararına kullanmayı kendilerine amaç edinen kişiler ortaya çıkar. Bu ülkede bunları yapanlara da derin devlet adı verilir.
 
        Ülke dağcılığı için gelecek yerine bu gün var olandan nasıl çıkar elde ederim düşüncesinin had safhaya ulaştığı bu dönemde dağcılık camiasındaki DERİN DAĞCILAR durumdan vazife çıkararak yaklaşık 6 ay önce durumu masaya yatırdı.
 
Yaklaşık 10 yıl süren A karaca döneminde şartların da olgunlaşmasıyla birlikte. Camia içerisinde ciddi bir kadrolaşma gerçekleşmiştir. Bu kadrolaşma sırasında yeterlilikleri tartışılabilen birçok insan dağcılık eğitmeni –dağ mihmandarı olarak belgelendirilmiştir.
 
Yurdun çeşitli bölgelerinde bünyelerinde bir ya da iki dağcı bulunduran –federasyon olanakları dışında dağcılıkta hiçbir faaliyet gösteremeyen kulüpler kurulmuştur.
 
Camia şehirli- taşralı lisanslı-lisanssız gibi yapay biçimde bölünmüş ve taraflar birbirine düşman edilmiştir.
 
TDF nin sahip çıkması gereken birçok yasal hak genel müdürlüğe devredilmiştir.
 
Çok genç olan Türk dağcılığında tam anlamıyla kendi etik kuralları oluşmadığı için. Dünya dağcılığından alınan evrensel etik kuralları sulandırılmış. Ben yaptım oldu ben yapmışsam doğru yapmışımdır anlayışı kitleler tarafından benimsenmiş,fayda kavramı her türlü değerin önünde yer almaya başlamıştır.

Kısaca özetlenen bu kirli ortamı temizlemek bir zorunluluk haline gelmiştir. Ancak bu temizlik sırasında temizleyeninde elbette ki bu temizlik sırasında kirleneceği göz ardı edilemez.

 
 Bu yüzden kirlenmesinde sakınca bulunmayan, kirlense bile bu kirlilikten zarar görmek yerine bunu kişisel çıkarlara dönüştürebilecek; Kısaca feda edilebilecek bir aday ortaya atılmasına ve bu adayın desteklenerek TDF başkanlığına getirilmesine; gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra temizlik sırasında oluşabilecek tüm olumsuzlukları da bu kişinin sepetine yükleyerek kötü olan her şeyin sorumlusu ilan edilerek dışlanmasına karar verilmiştir. Bu aday Nasuh Mahruki den başkası olamaz
 
      Bu çalışma aynı zamanda yönetim kurulunu yöneten başkanın hiçbirşey üretemeyeceğini
 
Başkanın yönetim kurulunun sözcüsü olması gerektiği bilincini oluşturmasına zemin hazırlayacaktır
 
      Temizlikten sonra yapılacak seçimde gelecek başkanın (seçilme garantisi oluşturmak amacıyla;)bu seçimde aday gösterilmesine ve kaybetmesine:aday olmanın getirdiği sorumlulukla muhalefeti üstlenmesine  muhalefet sırasında eleştirileriyle kendine sağlam bir zemin edinmesine.muhalefette birincil kalmasına.A.Karaca ve ekibinin muhalefette bile yer bulamamasına karar verilmiştir. Bu aday Seyhan Çamlıgüney olmalıdır.
 
Bu adayların birbirine zıt hatta mahkemelik olmaları açıklandıkları anda öyle bir fırtına koparacaktır ki. Asıl işi yapacak yönetim kurulunda kimlerin olacağı ile hiç kimse ilgilenmeyecektir.
 
       Bu amaç doğrultusunda: Seçime iki ay kala dağcılık camiasının ve TDF nin (TDF bu konuda fikir bildirmekten bile acizdir.) yumuşak karnı olan dağların boltlanması konusunda sert bir tartışma oluşturmak amacıyla tetikçi kullanılmasına. Tetikçilere emli vadisinde boltlu rotalar açtırılıp başka tetikçilere bu boltların söktürülmesine. Listelerde çıkan yoğun tartışmalar üzerine etliye sütlüye şu ana kadar pek karışmayan Zirve Dağcılık Külübüne İstanbul da bir toplantı düzenletilmesine. Düzenlenen bu toplantının kullanılmasına.Toplantı gündemindeki tartışmaları sanal ortama taşıyarak kafaları karıştırılarak bu karışıklıkta planın uygulanmasına. 
 
   Projenin başarısızlığı durumunda.Operasyon sırasında A.karaca ekibinden Seyhan Çamlıgüneye  bol miktarda oy çıkacağından.Seçimi A karaca kazansa bile hemen seçimin ardından.çürük elmaları ayıklama girişiminde bulunacağından.böl ve yok et yöntemi işe yarayacaktır.artık eski tek vücut olma özelliklerini kaybedeceklerinden bir sonraki seçimde ortadan kaldırılmaları çok daha kolay olacaktır

Altı ay önce yapılan ve uygulamaya konan plan
Seçime birkaç gün kala tıkır tıkır çalışmaktadır duyurulur.
DERİN DAĞCILAR KONSEYİ
                                                BAŞKANLIK KONSEYİ                                    
        PAMİR SESLİ      PAPATYA KUZEY KÜLAOĞLU           POYRAZ COŞKUN
            YUNUS ÖZÇALIK    DOĞA KARAALP                      YUNUS DANIŞ

                                                İSTHBARAT ŞEFİ

                                           PELİN AFSUROĞLU
İSTANBUL                          ANKARA                                    TAŞRA
BURAK YILDIZ             A.MİTAT AMCA                       Emniyet teşkilatında görevli
EMRAH BERSE              RENAN KOÇYİĞİT                  olduklarından isimleri saklıdır   
IŞIL ŞİPAL                            
                         AJAN-PROVAKATÖRLER(SANAL ORTAM)
ALPER SESLİ
BATUR KÜRÜZ
BÜNYAT DİNÇ
ENGİN KÜLAHOĞLU
ERTUĞRUL TUGAY
TARIK ALİ ÇOŞKUN
ORHAN KOZAN
HASAN ÇAĞDAŞ
                           AJAN-PROVAKATÖRLER(OPERASYONEL)
DOĞAN PALUT
EVREN KARADAĞ
FİKRET RAKICI
BERKİN KURANER
MESUT SADIK HÜNER
HÜSEYİN…..
                            KÖSTEBEKLER
MAHMUT GERS
MURAT SALİM SEREN
YILDIRIM …….
DURUKAN TÜRE
MEHMET SOMUNCU
YILMAZ SEVGÜL
                               MALİ KAYNAKLAR
ERTUĞRUL MELİKOĞLU
SİNAN HALİÇ
DOĞAN ŞAFAK
MURAT YILDIRIM
                           TETİKÇİLER
RECEP İNCE
SELAHATTİN GÜNEN
BARIŞ OKÇUOĞLU
BÜMİN KARABAŞ
MURAT SEVİNDİK
MUSTAFA NALBANT

 İŞBİRLİKÇİ ORHAN ÖZÇALIK BİKİNİLİ MANKENLERİN TAŞIDIĞI TAHTIREVANLA EVERESTE ÇIKARILMA VAADİ İLE KANDIRILARAK BU BELGE GÜVENLİK MAKAMLARINA  ULAŞTIRILMIŞTIR
Açıklanan bu belge sonucunda devlet büyükleri tarafından açılacak soruşturmada tüm dağcılar suçlu bulunup hapse atılacağından biz büyüdüğümüzde tertemiz dağlar da insan onuruna yakışır bir biçimde el ele kol kola tırmanışlar yapabileceğiz gazamız mübarek olsun
Derin dağcılar       

  

Orhan ÖZÇALIK
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Seçimden Sonra Yeni seçilen TDF yönetimine açık me...
Dağcılığın ve dağların gerçek sorunlarının tespiti...