3. KARAKAYALAR TIRMANIŞ ŞENLİĞİ

3. KARAKAYALAR TIRMANIŞ ŞENLİĞİ
Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte kaya sezonuda hızlı bir şekilde açıldı. Kaya tırmanış bölgelerinin şenlikleri de arka arkaya gelmeye devam ediyor. Pandül olarak da elimizden geldiği kadar katılım göstermeye çalıştığımız Kaynaklar, Ballıkayalar ve son olarak da Karakayalar Tırmanış şenliği bunlardan bir tanesiydi.
2005 yılında Durukan Türe, Uğur Alkan ve Arif Mithat Amca tarafından keşfedilen bölgede bu sene 3. Şenlik organize edildi. Organizasyonu her zamanki gibi ev sahibi Anadosk (Anadolu Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü) üstlendi. Ufak tefek aksiliklere rağmen güzel bir şenlik organize ettiler. En azından eski ve yeni dostları bile bir araya getirmeleri yeterliydi.
Karakayalar aynı ismi taşıyan köye oldukça yakın. Bu yüzden köy sakinlerini biraz rahatsız ettik ama özürlerimizi bir borç biliriz. Köylü efendimiz ne de olsa. Bu tür şenliklere öğrenciler oldukça fazla rağbet gösteriyor. Bu yüzden kumanya ve suların ücretsiz olarak dağıtılması, şenlik hatırası t-shirt ve buff ların çok uygun fiyatlardan satılması ayrı bir alkış konusu oluşturdu.  Kaynaklar Şenliğinde gördüğümüz aynı  özveriyi burada da görmüş bulunduk. Emeği geçen herkesin eline, koluna, yüreğine sağlık.
Onur ACAR
Okunma 10008 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 29 Ekim 2011 20:54
Yorum eklemek için giriş yapın