STH CaddeBostan Etkinliği

Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği 
17 Aralık Pazar günü Caddebostan’da...

Temiz bir Marmara için bir araya gelen Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği üyeleri 17 Aralık 2006 Pazar günü Caddebostan Plajı’nda kamuoyunu bilinçlendirmeye yönelik bir etkinlik gerçekleştirecektir. 
Etkinliğin amacı sahilin çeşitli noktalarındaki katı kirlilik değerlerini ortaya koymaktır. Etkinlikte devasa boyutlarda 30 adet fotoğraftan oluşan, sualtı ve karadan çarpıcı kareler içeren STH Açık Hava Sergisi ve daha önceki etkinliklerde sualtından çıkarılan materyallerden oluşan STH Envanter Sergisi yer alacaktır.  
 
 
3 Aralık 2006 günü yapılan Caddebostan kesif dalışına ait sualtı görüntüleri

“Sualtı Çöpçüleri” olarak da bilinen STH üyesi gönüllü dalgıçlar Harem’de 1 ay boyunca toplam 151 dalışı kapsayan STH Harem Temizlik, Rehabilitasyon ve Koruma Projesi'yle gündeme gelmişti. Bu proje kapsamında bir avuç insan el ele verip sualtından 11.573 adet çöp çıkartmış, bu proje boyutları ve sonuçları açısından deniz temizliği alanında bir ilk olmuştu.Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi’nin amacı denizlerin dibini insanlara göstererek kirlenmenin ne boyutta olduğunu somutlaştırmaktır. Dalışlar sonucunda toplanan atıkların kayıtları incelenerek bir rapor haline getirilir, atıkların cins ve kaynağının istatistiği yapılır.


Etkinlik programı ve detayları önümüzdeki günlerde duyurulacak olup STH ve diğer etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi içinwww.sualtitemizlikhareketi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.
O gün tüm doğaseverler, denizseverler, istanbulseverler ile birarada olabilmek dileğiyle..

Okunma 17291 defa
Yorum eklemek için giriş yapın