Bu sayfayı yazdır

Alaca Tırmanışı

Hazırlayan :İsmet İnan
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Aladağ faaliyetimiz zorlu ve keyifli bir faaliyet oldu. Cep telefonum Cukurbağ köyünden çıkana kadar çekmedi ve o kadar ıslandık ki minibüsümüze oturup ısınana kadar arkadaşlara haber verme fırsatımız olmadı maalesef. Faaliyete katılım az olunca rehberlerimizden Özgür Çapraz ın da isteği üzerine 3 rotanın birini iptal ederek tırmanış planını iki rotaya düşürdük.Bu durumda hangi rotalara gidileceğinin seçimini faaliyet rehberimiz Hüseyin Boğaz karar verecekti.Cuma akşamı aracın Taksim çıkışı 20:15 olarak belirlememize rağmen iftara bağlı aşırı trafik nedeni ile araç geç geldi ve 20:45 de hareket etti. Cukurbağ köyüne yaklaşık saat 11:00 gibi vardık ve traktörden saat 13:00 gibi inip
kamp yerine de 13.45 gibi vardık. Çadırları kurduktan sonra bir ekip parmakkaya 1 saatlik yürüyüş yapıp döndük.


Gece saat 02:00 de 13 kişi ile zirve yürüyüşü için yola çıktı.Avcıbeline 13 kişi 4 saatlik bir yürüyüş ile
saat 06:00 da vardık.Alaca ve Kaldı yapalım diye karar vermiştik ki Hüseyin Hocamız hava şartları , dönüş zamanı,ekip bölündüğünde bekleme gerekebileceği gibi konuları düşünerek Avcı Beline çıktıktan sonra tam ekip olarak Alacaya gitme kararı verdi.Avcı Belinden 2 kişi dönme kararı verince bir telsiz vererek onları kampa gönderdik. Alacaya Avcıbeline yöneldikten sonra sırta girdik ve devam ettik. Yer yer kar ve buzlu kaya zeminde , geçişi zor ve riskli yerlerde ip açarak tırmanışı tüm ekip zirve yaparak bitirdik. Böylece 11 kişi olarak 10:50 de zirveye vardık.


Dönüşü klasik rotadan yaptık. Saat 10:00 gibi başlayan kar Avcıbelinden aşağılarda yağmura dönüştü ve saat 14.30 a kadar yağmur altında yürüyüp kampa vardık. 15.30 da kamptan hareket ettik ve 16:30 da traktöre bindik. Saat 17,30 da köye varana kadar yağmur devam etti ve herkesin yorgunluğu üzerine oldukça rahatsız edici olmasına rağmen genelde herkesin rotadan aldığı keyif ve heyecanı silemedi diye umuyorum .
 

Dönüşte de köye geç vardığımız için akşam yemeği molasını geç verdik ve sabah 05 civarı İstanbula
ulaştık.


Rehberimiz Hasan Hüseyin Boğaza ve artçılık ve ip açılan noktalarda ve zor geçişlerde Hüseyin e ve ekibe destek olan Yücel Bağatura teşekkür ediyoruz.

Katılan tüm arkadaşlarında keyif aldığını umarım.


Tırmanışı Tamamlayan İsimler:


Rehber : H.Hüseyin Boğaz
İkinci Rehber :Yücel Bağatur
Ekip Üyeleri : Ozan Ekşioğlu
İsmet İnan
Nurten Canbeyoğlu
Tuna Özken
Özgür Konya
Özkan Keskin
Hanife Yavuz
Hayati Doğru
Saadettin Evren

Okunma 4915 defa
Yorum eklemek için giriş yapın