Uludağ zirve ( 2543 m.)

Tarih : 11/09/2006

Başlama/bitiş  saati : 09:00 - 18:30 
Faaliyete katılanlar :  (4 kişi ) Mine Cerin,Uğur Kahyaoğulları, Nurihan Akıncı, 
Doğan Nadi   Çetinkaya.
Rota :oteller –volfram-uludağ zirve-volfram- oteller
      Duyurusunu yapılan faaliyete  carrefour bolgesinde buluşarak başladık. 07:15 de buradan hareket ettik. Sabah alışverişi filan derken saat 08:30 gibi oteller bölgesindeydik. Yaptığımız son hazırlıklardan sonra 09:00 da faaliyete başladık. Hedefimiz volfram bölgesi ve sonrasında zirve idi. Şehirden hava kapalı olmasına rağmen bu bölgede hava açıktı. Ancak bulutların yükselme çekincesiyle gidişi biraz hızlı tutmaya çalıştık.


Uğurun bu anlamda ilk faaliyetiydi. Ancak kendisini trekinglerden  tanıdığım için fazla zorlanmayacağını tahmin ediyordum. Nitekimde öyle oldu. Saat 09:50 volfram ve burda 10 dk lık bir moladan sonra kapı bölgesini çıktık. Tahminen 11:00 gibi kapı bölgesini çıkmıştık. Çıkış noktasında da 10 dk lık moladan sonra hiç molasız zirveye devam edildi ve 12:50 gibi zirve bölgesinde olduk. Bu arada bulutlar halen yukselmemişti ama hava tetikteydi. Baktık hava şimdilik iyi herkes nevalesini attı ortaya. Zirvede güzel bir sofra kuruldu. Bandıra bandıra ilgili malzemeler götürüldü.  Burada yaklaşık 1,5 saat kaldık. İmza atma ,fotograf, dinlenme ,yemek vs… 


Dönüş yoluna çıktığımızda saat 14:30 du. Hava halen yukselmediği için tempo konusunda çok kasmadık. Rasatdüzünü geçip kapı bölgesinin iniş başlangıç noktasına geldiğimizde saat 16:30 du.Hava yavaş yavaş yükselmeye başladı.Burada  10 dk dinlendikten sonra inişe geçtik ve gene normal tempoyla hareket ederek 18:30 da oteller bölgesine ulaştık ve faaliyeti sorunsuz tamamladık.  19:20 gibi carrefour bolgesine geldik ve buradan sonra ayrıldık. Faaliyete katılan Mine,Uğur ve Nurihan’a  teşekkür ederim.
 
Uludağ Zirve 2543 m.
Faaliyet raporu : Doğan Nadi Çetinkaya / Zirve dağcılık-Bursa

Okunma 14913 defa
Yorum eklemek için giriş yapın