İSOFF’un organize ettiği Türkiye Off-Road Şampiyonası 1. Yarışı ile açıldı.

7 ayaktan oluşan 2008 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın ilk yarışı, İstanbul Off-Road Kulübü organizasyonu ile 29 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında Şile’de gerçekleştirildi. Şampiyona’ya 1 katsayı üzerinden puan veren yarış, 2 Ayak ve 7 Özel Etap üzerinden koşuldu.Geçtiğimiz seneden tanıdığımız Aroma Off-Road Takımı dışında bu sezon parkurlarda iki yeni takımla tanıştık. İnci Akü, İnci Akü Off-Road Team olarak 3 araçlık bir takımla sezona merhaba derken, Kazancı Segman Off-Road Team bir araçla 2008’de start aldı.
1 Mart Cumartesi günü İnci Akü sponsorluğundaki Çift Kalkışlı Seyirci Etabı ile başlayan yarış Darlık Orman Etabı ile devam etti. TRT’nin naklen verdiği Seyirci Etabında ve sonrasında Darlık etabında en iyi zamanı Aroma Off-Road Takımı / Erkan Birinci – Batuhan Altınordu ekibi yaptı. Ekip günü de 1. sırada tamamladı. İlk günün sonunda 18 ekip kapalı parka ulaşabildi.
2 Mart Pazar günü yarışçılar 4 Orman Etabının yanı sıra, çeşitli engellerin geçildiği bir Kapılı Etabı tamamlamak için mücadele ettiler. İlk gün en iyi dereceleri yapan ekiplerin ard arda yarışı terk ettiği günün sonunda 12 araç finiş görebildi. Yarışın en heyecanlı anı ise, Ekrem Karadeniz – Atilla Altay ekibinin finişe 10 metre kala takla atması oldu. Ekip araçlarını düzelttikten sonra kapalı parka gelmeyi başardı.
Toplam 22 ekibin kayıt yaptırdığı yarışta S1 sınıfında 7, S2’de 7, S3’de 5 ve S4’de 3 ekip start aldı, yarış sonunda sadece 12 ekip yarışı bitirebildi.  Genel Klasmanda 1. Cemil Islıkçı – Selçuk Akkafa, 2. Aroma Off-Road Takımı / Ali Doğaner – Ümit Ural, 3. Ekrem Karadeniz – Atilla Altay oldu. Melih Büke – Tolgay Özer de İnci Akü Özel Kupasına hak kazandılar. Sınıf birincileri S1’de Aroma Off-Road Takımı / Ali Doğaner – Ümit Ural, S2’de Ekrem Karadeniz – Atilla Altay, S3’de Cemil Islıkçı – Selçuk Akkafa, S4’de Aroma Off-Road Takımı / Selahattin Toper – Nuri Peri oldu.Okunma 5208 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 29 Ekim 2011 20:54
Yorum eklemek için giriş yapın