Sultandağları Gelincikana Zirvesi

Faaliyetin adı:Sultandağı Tırmanışı
Faaliyetin tarihi:02 Mayıs 2004 -03 Mayıs 2004 
Faaliyetin Yeri:Afyon Çay İlçesine bağlı Deresinek Kasabası 
Faaliyet Sorumlusu:Fatih Serdaroğlu ve Melih Serdaroğlu(Kizdak)
Kulüp:Konya Kartal Dağcılık Kulübü
Tırmanış Süresi:16 Saat Grup Sayısı:18 kişi(Es-dit, Kizdak,Zirve Dağcılık) Rehberler dahil
Rota:Klasik Sırt Hattı (Birader Rotası)

2 Mayıs 2004’te akşam saatlerinde gerek İstanbul’dan zirve dağcılık kulübünden ve gerekse Esdit Eskişehir İl Temsilciliğinden gelen arkadaşlarımızla Afyon merkezde otogarda buluştuk.. Afyon Sultandağı bir zirve tırmanışının ötesinde, tören tırmanışı olacaktı. Yapacağımız törenle birlikte yeni zirve defterini ve defterin içine konulacağı Türkiye Dağcılık Federasyonu damgalı zirve kutusunu monte edecektik. 

Faaliyetin yapılması için Çay ilçesinden Deresinek Kasabasına ulaşımı, Deresinek Belediyesi karşılıyordu. Kendilerine bu faaliyete verdikleri destekten dolayı teşekkürü borç biliriz. 
3 Mayıs Sabahı 04:00 da kalktık ve Saat 05:00 da yola çıktık. Daha önce faaliyete katılım şartlarını belirtmemize rağmen, şartları uymayan kişiler tırmanışın başından itibaren sıkıntı çektiler. Ve aynı şekilde de bizlere çektirdiler. Grup oldukça yavaştı. Saat 13:00 civarında zirveye iki grup şeklinde ulaştık.Kutuyu monte edip, defterimizi içine yerleştirdik. 
Zirveden inerken Eber Deresi vadisini kullanacaktık. İniş sırasında hava aniden bozdu.İlk önce yağmur ve ardından dolu yedik. Özellikle ilk defa böyle faaliyete gelen arkadaşlar için kötü sürpriz oldu. Zirve piramidinin altında bulunan Coşkun Sarıpınar isimli çobanın daha hayvanlarını getirmediği ağılına sığındık. Yağmur hafiflediğinde de yola koyulduk. 
Akşam 21:00 itibariyle tırmanış sonlandı. Ve saat 23:00 a kadar tüm grup elemanları memleketlerine döndüler. 
Tüm tırmanışlarımıza verdikler destekten dolayı Adnan Demirel DEMMER Demireller Mermer Şirketine Sultandağı Zirve Defterini yerleştirme Tören tırmanışına sağladıkları ulaşım kolaylığından dolayı Deresinek Belediyesi’ne Faaliyetimize katılan tüm dağcı dostlarımıza teşekkürü borç biliriz…
Faaliyet Sorumluları
Türkiye Dağcılık Federasyonu Sporcuları
Fatih Serdaroğlu – Melih Serdaroğlu
Kizdak

Okunma 4651 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.