Menu

Kızlarsivrisi Antalya

Etkinlik ismi:
Tarih: 03.03.2001
Hazırlayan: Alpay Oğuş
Etkinlik yeri: Kızlar sivrisi Antalya
Katılımcılar :
Teknik Malzemeler :

Saat 21:00 civarı "büyüksöğle" ye varıldıktan sonra "serkız" mevkisinde kamp yapılmaya karar veriliyoruz. 

Sabah çıkış için zirveye daha yakın olmak amacıyla kampı 2 saat kadar yukarı taşımaya karar veriyoruz. Yeni kamp alanımız zirveyi ve çıkış kulvarlarını net bir şekilde görebilen bir yerde. Fakat heryer kar kaplı değil. Dağ yolları üzerinde yer yer karlar erimiş ve bayağı kirletiyor toprak. Kampımızı karlar üzerine kuruyoruz. 

Sabah 3:30 da uyanıp 5 te tırmanışa başlıyoruz. Çıkış yapmaya karar verdiğimiz kulvar (zirvenin solundaki 3 kulvar) başlangıçına gelişimiz 3 saat alıyor. Hava karanlık ve soğuk. Artık sık sık dinlenmeler ve söylenmeler başladı. Grubun hazılıklı olup olmadığı buralarda belli oluyor. İnsan böyle dikliklerde tırmanışı niye yaptığını sorgulayacak zaman bulabiliyor. Tabii hazır olmayanlar içinde ne zaman bitecek bu çile. Geri dönme kararlarıda en çok böyle zamanlarda veriliyor. Saat 11.00'da zirveye varıyoruz hava güneşli ve güzel. Keyif yapma zamanı. İki kişide klasik rotadan geliyor. Sohbet ediyoruz klasikten perişanlık çekerek çıkmışlar, kar çok batıyormuş İnişte bize çok kolay görünen kuzeydoğu sırtını tercih ediyoruz. Karların eridiği düşünüldüğünden dik iniş yerine oldukça geniş acılı bir rota tercih ediliyor. Tabii bu normalde yolumuzda olmayan birsürü kulvarı yolumuz üzerinde kesilmesi gereken kulvarlar haline dönüştürüyor Zirvede bütün sıvılarımızı tüketmişiz. Yürü yürü bitmez bir yoldan geri dönüyoruz. Bazı yerlerde tekrar tırmanarak yolu kendimiz için çekilmez hale getiriyoruz elden geldikçe. Acemilik işte.

Bu kategoriden diğerleri: « Küçük Hacettepe Hasandağı »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
yukarı çık

hakkımızda

  • Pandül Neden Var
  • Web Destek Projesi
  • Site Haritası
  • Fotoğraf Galerileri
  • Reklam
  • Grafik Malzemeleri

Üye Giriş yada Kayıt Ol

Our website is protected by DMC Firewall!