Menu

Honaz Dağı

Etkinlik ismi: Tarih:
Hazırlayan: Alpay Oğuş
Etkinlik yeri: Honaz Dağı
Katılımcılar : İdadik Teknik Malzemeler : Kask Baton

Rota : Milli park içinden Sıcaklık : Gündüz : Eksi10 - 0 C/ Gece : Eksi 17-15 C
Kar durumu : Dizboyu 

4 Şubat 2000 Cuma günü 14.00 İzmir arabasına binerek yola koyulduk. Gece 11.30 gibi İzmir'e vardık. İDADİK'lilerle kararlaştırdığımız üzere klüp binasına gittik. Klüp başkanı Ertuğrul Bey, Deniz ve diğer arkadaşlar ile tanışıp sohbet ettik. 12.30 gibi Muharrem Abi'nin kullandığı minibüse bindik ve toplam 35 kişi, iki minibüs yola çıktık. Sabah 6.30'da Honaz Dağı milli parkına ulaştık. Hazırlık ve hemen yola çıkış… Grup rehberi Hasan Berat KUR'un başta 5 saatlik yürüyüş yapacağımızı söylemesine rağmen 3 saatlik bir yürüyüş sonrasında çadırlarımızı kurduk. 13.30'da İDADİK'in Deniz ÇALIK eğitmenliğinde Kazma/düşüş eğitimi başladı. Bizde katıldık. Gittiğimiz yerde korniş bulduk ve Eğitmenlere nezaket icabı haber vererek hemen hafriyata başladık. Muharrem Abi'nin İDADİK'in eğitim alan yeni üyelerini işe katması ve onları çalıştırması nedeniyle biraz uzun sürede, 4 kişi 2 saatte bitirdik. 

Mağaradaki akşamı şu an zorluklarıyla ansakta yine de keyiflerini unutulmazdı. Dışarıda 60-70 km hızda esen rüzgar ve eksi17-18 C sıcaklık varken içeride sohbetin ve MSR'ın sıcaklığından oluşan 2-3 derece en büyük keyfimizdi. 20.30 gibi yatma hazırlıklarına başladık. Ve işte kabusta burada başladı. Kornişin darlığı nedeniyle üç kişi yanyana yatmak zorunda kaldık. Zirveye yürüyüş için kampta 08.00'de olmamız gerekiyordu. 15 dk. gecikmeyle gruba katıldık. Muharrem KAYA liderliğinde 2-3 saatlik yürüyüş yaparak 11.30'da geri döndük. Yemeğimizi yiyerek 13.30'da dönüşe yoluna çıktık. 15-15.30'da minibüslere ulaştık ve dönüş ızdırabı başladı. 16.30'da sıcak bir veda ile Denizli'de iDADİK'lilerden ayrıldık. 19.00 İstanbul arabasına binerek 06.00'da Harem'e vardık. 

NOTLAR ¨ Cuma günü Eskişehir'e trenle oradanda otobüsle Denizliye geçmek daha az yorucu olur. ¨ Honaz dağı Milli Parkına Denizli-Acıpayam yolunun Cankurtaran kesiminden yol ayrılıyor.Buradan Karayolları binası 15-20 dakika mesafede. ¨ Tekrar gidilirse karayolları binasından direk sırta çıkılıp sırtı izleyerek zirveye ulaşmak daha kolay. ¨ Zirveye Honaz köyünden çıkışta mümkün. Yine sırt takip edilerek çıkılmalı. ¨ Zirveye GSM santrali kurulması nedeniyle deforme edildiği söyleniyor. ¨ Deniz ÇALIK Granit'in sahibi. Ağrı'ya çıkan ekipten. ¨ Muharrem KAYA emekli Astsubay. 95 kilo olmasına ve 55-60 yaşına rağmen insanı özendirecek derecede dinamik ve teknik. ¨ Hasan Berat KUR 22 yıllık dağcı. Dağcılık Fed.'da Eğitim kolu v.s. gibi bir görevde çalışıyor.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
yukarı çık

hakkımızda

  • Pandül Neden Var
  • Web Destek Projesi
  • Site Haritası
  • Fotoğraf Galerileri
  • Reklam
  • Grafik Malzemeleri

Üye Giriş yada Kayıt Ol

Our website is protected by DMC Firewall!