Menu

Afyon Kalesi Teknik Tırmanışı

Etkinlik ismi: ZAFER HAFTASI "ATATÜRKİYE" AFYON KALESİ TEKNİK TIRMANIŞI
Tarih: 02 EYLÜL 2003
Hazırlayan: KONYA KARTAL DAĞCILIK KULÜBÜ
Etkinlik yeri: Afyon Kalesi Konya
Katılımcılar : FATİH SERDAROĞLU, MELİH SERDAROĞLU, AHMET KORKMAZ, LÜTFİ GÜMÜŞÇAY İRFAN DURMUŞ, A.ONUR CANLI, CİHAN ÜNAL
Teknik Malzemeler : 10 FRİEND,6 SİKKE,2 ÇEKİÇ,EMNİYET KEMERLERİ, KASK,ÇEŞİTLİ 25TAKOZ,25M PERLON, 2 YARIM İP, 1O ADET YARDIMCI İP, 1 NUTKEY, 25 KİLİTLİ-KİLİTSİZ KARABİN, 15 EXPRESBAND, 1 ADET 30L ÇANTA, FRİCTİONLAR,TELSİZ 3 ADET

25 AĞUSTOS 2003:

EKİP AFYON'DA TREN GARINDA KARŞILANDI.VALİLİKTEN VE TDF DEN İZİN ALINMASINA KARŞIN GENÇLİK SPOR MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇADIRLI KONAKLAMA İSTEĞİMİZ TERS DAVRANIŞLARA YOL AÇTI.GEREKLİ YAZIŞMALARLA KAMP İÇİN DE İZİN ALINDI.YEMEK SONRASI KALE MAHALLESİ VE KALE DUVARI ETÜT EDİLDİ. KALENİN ÇOK ÇÜRÜKLÜ BİR YAPIDA OLMASI VE ÖZELLİKLE DE ŞEHRİN GÖBEĞİNDE YÜKSELMESİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK LİDER TIRMANIŞ TEKNİKLERİNE EKSTRA OLARAK ÜSTTEN EMNİYET HATTI ATILMASINA VE GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜ TAKDİRDE BU EMNİYET HATTINA GİRİLMESİNE KARAR VERİLDİ.

TÜRK BAYRAĞI İLE AYNI EBATLARDAKİ (6mx8m) SPONSOR FİRMA OLAN ŞUAYP DEMİREL İTHALAT&İHRACAT İSCEHİSAR/AFYON ŞİRKETİNİN FLAMASININ ASILMASI İLE GÜN TAMAMLANDI.

26 AĞUSTOS 2003:

EKİP PROGRAM GEREĞİ BU TARİHTE TEKNİK TIRMANIŞA GEÇECEKTİ. ANCAK,KOPAN FLAMA İPLERİNİN SAĞLAMLAŞTIRILMASI RÜZGARDAN DOLAYI GECİKİNCE, O YORGUNLUKLA BU TIRMANIŞI 27 AĞUSTOS'A ALDIK.

27 AĞUSTOS 2003:

EKİPTE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI.BUNA GÖRE LİDER TIRMANIŞI FATİH SERDAROĞLU VE İRFAN DURMUŞ YAPACAKLAR, ALT EKİBİ LÜTFİ GÜMÜŞÇAY İDARE EDECEK, ÜST EKİP SORUMLULARI DA MELİH SERDAROĞLU VE AHMET KORKMAZ OLACAKLARDI. TIRMANIŞ SAAT 13:30 DA BAŞLADI.TIRMANIŞIN BAŞLAMASIYLA BERABER ÜST VE ALT EKİP YERLERİNİ ALDI.ÜST EKİP YUKARIDAN İP EMNİYETİ ATMAK İÇİN ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.YARIM SAAT İÇİNDE BİR İP BOYU YÜKSELDİM.VE İRFANI YANIMA ALDIM.KENDİMİ İYİ HİSSETTİĞİMİ SÖYLEYEREK İKİNCİ İP BOYUNA DA LİDER GİRDİM.DİREKT OLARK YAKLAŞIK 7M ÇOK AZ TUTAMAK VE BASAMAĞA SAHİP OLAN BACA TIRMANIŞI YAPTIM.BACA GİDEREK DARLAŞTIĞI İÇİN SON 2MSİNDE DİZ, BACAK DERKEN TÜM VÜCUDUMU SIKIŞTIRMAK ZORUNDA KALDIM.İKİNCİ İP BOYUNUN SADECE 12m KADAR KISMINI KULLANARAK HATTI KARTAL KOVUĞUNA SIKIŞMIŞ BİR KAYAYA SABİTLEDİM. İRFANI PURSİK ÜZERİNDE TIRMANDIRTIP YANIMA ALIP İPİNİ SABİTLEDİM.O DİNLENİRKEN İPİ TOPARLADIM VE YUKARIYI ETÜD ETMEYE BAŞLADIK.TELSİZLE AŞAĞIDAN TIRMANIŞI GÖZLEYİP, KOORDİNE EDEN LÜTFİ İLE İRTİBATLAŞIP ROTAYI KESTİRMEYE ÇALIŞTIK.YAKLAŞIK 15 m KADAR ÜSTÜMÜZDE SETE ULAŞTIĞIMIZDA TIRMANIŞIN EN ZOR YERİ AŞILMIŞ OLACAKTI.ANCAK BEN BACA TIRMANIŞINDA YORULMUŞ VE TÜM BACAĞIMI KAYADA YÜZDÜRMÜŞTÜM.İRFANIN ELLERİ İSE 2GÜNDÜR FLAMA VE BAYRAĞI ASMA, DÜZELTME SAVAŞINDA PATLAMIŞTI.BİRDE FRİCTİONLAR VURUNCA IZDIRABI ARTMIŞTI.ÜSTÜMÜZDE OLDUKÇA GENİŞ BİR YARIK YAKLAŞIK 10 M YÜKSELİP KAYBOLUYORDU. YAPAY BİR TIRMANIŞ YAPABİLMEK İÇİN EN AZ 5 ADET, 6NUMARADAN BÜYÜK FRİEND' E İHTİYACIMIZ VARDI.DİĞER TAKOZLARDA İŞE YARAMIYORDU. RİSKE ATMAYA GEREK YOK DİYEREK İLK BAŞTA NEGATİFLEŞEREK YÜKSELEN ÇATLAĞIN İÇİNDEN UZANAN İPE GİREREK PURSİK TIRMANIŞINA BAŞLADIM.NEGATİFİ BİTİRDİĞİM 10.m de İPTEN ÇIKARAK KENDİMİ SABİTLEDİM VE İRFANIN YANIMA GELMESİNİ BEKLEDİM.ONUN YANIMA ULAŞMASIYLA İSTASYON KURUP TEKRAR LİDER TIRMANŞINA GEÇTİM.İRFANIN ELLERİNDE BİR TANE BİLE SAĞLAM PARMAK KALMAMIŞTI."MASA BAŞINDAN, İŞTEN FIRSAT BULUP ANTRENMAN YAPAMIYORUZ Kİ ORTAK" DİYORDU.ELLERİ ÇOK YUMUŞAK OLUNCA YIRTICI KAYALARA DAYANAMAMIŞTI.BİR İP BOYUNU DAHA BİTİRİP SURLARIN ÖNÜNDEKİ SETE ULAŞTIĞIMDA, ÜST EKİBİ GÖRMEK GÜZELDİ.HEMEN İRFANI ALMAK İÇİN SİSTEMİ KURDUM.GEÇ GELİŞİNİN SEBEBİNİ ÇIPLAK AYAKLARINI GÖRÜNCE ANLADIM. FRİCTİONSIZ TIRMANMIŞTI. HATTI TOPLADIK AMA DAHA İŞİMİZ BİTMEMİŞTİ.FLAMA VE BAYRAĞI TIRMANIŞI YAPTIĞIMIZ ROTADAN ALDIK VE ŞEHİRDEN GÖRÜNEBİLECEK YÜZDEN ASTIK.GECE SAAT 22:00 DA BİTMİŞ VE AÇ BİR ŞEKİLDE AŞAĞI İNDİK.SAĞOLSUN KALEDE GÖREVLİ BAHATTİN POLİS BİZİ GSİM DEKİ KAMPIMIZA ARABASIYLA BIRAKTI.ANEMİN HAZIRLADIĞI MÜKEMMEL YEMEKLER İSE HEMEN KAMP NOKTASINDA HAZIRDI.MALZEME SAYIMINI YAPTIK, EKİPTEKİ HERKES ÇALIŞIYOR VE İŞLERİNE DÖNMEK ZORUNDAYDI.GECE YARISI 04.00 TRENİ İLE DÖNDÜLER...

28 AĞUSTOS 2003:

BEN KARDEŞİM MELİH İLE KALAN EŞYALARIMIZI VE KAMPI SABAH ERKENDEN TOPLADIK. VE SOLUĞU AFYON DA BULUNAN AİLEMİZİN EVİNDE ALDIK.

02 EYLÜL 2003: 

YAŞAMAKTA OLDUĞUM ESKİŞEHİRDEN BAYRAK VE FLAMAYI TOPLAMAK İÇİN AFYON'A DÖNDÜM.SABAH SAAT 08:00 DA BAŞLADIĞIMIZ BAYRAK TOPLAMA MERASİMİMİZ ÖĞLEN SAAT 13:00 DA ANCAK BİTMİŞTİ.

NOT:BU FAALİYETİ YAPMAMIZ İÇİN VERDİKLERİ DESTEKTEN DOLAYI ŞUAYP DEMİREL EXPORT&IMPORT ŞİRKETİNE VE ADNAN DEMİREL'E ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.VE AYNI ŞEKİLDE DAVETİMİ KIRMAYIP GELEN KARTAL DAĞCILIK KULÜBÜNDEKİ DEĞERLİ DAĞCI KARDEŞLERİME DE TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM. 

FATİH SERDAROĞLU

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
yukarı çık

hakkımızda

  • Pandül Neden Var
  • Web Destek Projesi
  • Site Haritası
  • Fotoğraf Galerileri
  • Reklam
  • Grafik Malzemeleri

Üye Giriş yada Kayıt Ol

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd