Bolkar Medetsiz Dağı Tırmanışı
Saat 9.00’da Beşiktaş’tan servise geç kalmamızla başlayan yolculuğumuz, servisin de trafikten dolayı geç gelmesiyle hafif bir adrenalinle başladı. Otogardan 10.30’da hareket eden otobüsümüz, 12.00 civarı İstanbul’dan çıkabildi ve saat 8.45’te Niğde Ulukışla’da indik. İzmir’den gelen arkadaşlarımızla da buluştuktan sonra, onların otobüsüne binerek alışveriş yapmak için Darboğaz Kasabası’nda durduk. Burada yarım saat kadar alışveriş yapıp eksikleri tamamladıktan sonra, 21 kişilik ekibimizle traktöre binerek kamp alanına yola koyulduk. Yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuktan sonra kamp alanımız olan Meydan Yaylası’na ulaştık. Yolda biraz çiseleyen yağmur, çadırlarımızı kurarken de devam etti.
Bir saatlik yerleşme ve atıştırma molasından sonra zirve için keşif yürüyüşüne koyulduk. Kapalı, bulutlu ama yağmursuz havada bir buçuk saatlik yürüyüşten sonra Bolkar Karagöl’de mola verdik. Bazılarımız çimenlerde yorgun vücutlarını dinlendirirken, bazılarımız da çevreden güzel pozlar yakalamak için fotoğraf turuna çıktı. İstanbul’dan gelen bizlerde, İzmir Patikatrek Grubundan daha önceden tanışmadığımız arkadaşlarla muhabbet etmeye başladık. 
Saat 18.00 gibi kamp alanına dönerek akşam yemeği hazırlıklarına başlanıldı. Ben ve Kaçkar Trans Geçişinde tanıştığım arkadaşlarım Yüksel, Özgür ve partneri Aydın’la sularımızı ısıtıp, tepedeki kayalıklara çıkarak kahve keyfi yaptık. Bu esnada Osman’da kamp alanı çevresinde fotoğraf çekmeye çıktı. Aydın ve Özgür’ün yaptığı güzel çorbanın yanında benim yaptığım sos ve Yüksel’in makarnasıyla akşam yemeğimizi de yiyip, gece 04.00’de kalkmak üzere çadırlarımıza çekildik.
Saat 04.00’te kalkıp, hızlıca bir kahvaltı yaptıktan sonra 05.00 gibi zirve yolculuğuna başladık. Çok güzel açık bir havada yürüyüş yaparken, bazı arkadaşlar fotoğraf çekmek ve çevreyi gezmek için kampta kaldılar. Kalabalık bir grup olduğumuzdan ve herkesin Medetsiz Zirvesi Yapmak istememesinden dolayı 3055m yüksekliğindeki Koyun aşığı Tepesine saat 09.00 civarı ulaştık. Burada çekilen anı fotoğraflarından sonra, ekibin kalanıyla buluşmak için Karagöl’e doğru inişe geçtik.

Kampta kalan arkadaşlarımızın getirdiği sıcak su ve yanımızda götürdüğümüz yiyeceklerle göl çevresinde güzel bir piknik yapıp, çimlerde uzanıp, muhabbete daldık. Toros kurbağalarının çiftleşme dönemi olduğundan ve sadece burada bulunan bir tür olduğundan, onları da rahatsız etmemeye özen gösterdik. Bir buçuk iki saatlik bir moladan sonra grupça daha yukarıda bulunan Çinili Göl’e gittik. Muazzam bir manzaraya sahip olan Çinili Göl’ün büyük bir kısmı hala buz tutmuş durumdaydı. Grup burada dinlenip muhabbet ederken, bizde Osman’la gölün çevresinde keşif yürüyüşüne koyulduk. Osman güzel manzaraları sonsuzlaştırırken, bende anın keyfini sürüyordum. Bazı yerlerde, kayalar ile gölün buz tutmuş kısımları arasında yürüyüş için çok yeterli alan olmadığından, geçişlerde heyecanlı dakikalar yaşadık! 35 km ötemizde de olsa Aladağlar Demirkazık’la anı fotoğrafları da çektikten sonra, grupla buluşup kamp alanımıza geri döndük.
Çadırlara ulaştığımızda biraz ilerimizde köy çocuklarının futbol oynadığını görünce, bizde hemen çift kale maç yapalım mı diye sorarak, çok hummalı bir maçın içinde bulduk kendimizi…5 kişilik köy çocuklarının oluşturduğu takıma karşı, ben ve Hale’nin de içinde bulunduğu 6 kişilik bizim takım, çok iyi bir performans sergilemesine rağmen 6-4 yenildik. Yaptığım faullerle bende birkaç çocuğun futbol hayatını bitirdim!
Bu yorgunluğun üzerine hep birlikte güzel yemekler yapıp, leziz bir akşam yemeğinden sonra, mumlar ve ateş çevresinde şarkılar söyleyip, çay-kahve içip, derin muhabbetlere daldık.
Sabah 06.00 da kalkmak her ne kadar zor olduysa da, kahvaltı, çadırları toplama ve mıntıka temizliğinden sonra, saat 08.00 gibi traktöre atlayıp Meydan Yaylası’ndan ayrıldık. Darboğaz kasabası’nda Yüksel’in yaptığı türk kahvelerimizi de içtikten sonra, Patikatrek grubu İzmir’e, bizde İstanbul’a yola koyulduk.
Saat 11.00 gibi Ulukışla’da diğer gruptan ayrılıp, Osman’la dönüş biletlerimizi ayarlamaya çalıştık. İstanbul’a giden araçların saat 18.00-18.30 gibi geçiyor olması ve Ankara ve Konya’ya giden araçların hepsinin dolu olması biraz moralimizi bozsa da Gaziantepli tüccar bir abinin bizi arabasına almasıyla yolculuğumuz saat 21.00 de İstanbul’da noktalandı. 
Yazı: Gülin ALKAN
Fotoğraflar: Osman TEMİZEL
Okunma 6296 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 29 Ekim 2011 20:54

733 yorum

 • Yorum Linki Burton Pazar, 12 Temmuz 2020 22:19 yazan Burton

  Are you a student? https://www.attrezzidatoelettatura.it/stmap_6263vwg.html suppository dulcolax during pregnancy “We are now ready to confront Israel …. The issue now at hand is not the Gulf of Aqaba, the Straits of Tiran, or the withdrawal of UNEF, but the … aggression which took place in Palestine … with the collaboration of Britain and the United States.” – Nasser, June 2, 1967

 • Yorum Linki Kyle Pazar, 12 Temmuz 2020 22:19 yazan Kyle

  It's OK https://www.attrezzidatoelettatura.it/stmap_6263vwg.html cipro xr 500mg dosage The agency said it is not going to enforce its powers on mobile apps it considers relatively safe such as those that help patients organize and track their health information, or promote strategies for maintaining a healthy weight or adhering to medication dosing schedules.

 • Yorum Linki Alfonzo Pazar, 12 Temmuz 2020 22:19 yazan Alfonzo

  There's a three month trial period https://www.andrealorenzetti.it/stmap_834htal.html greenstone generic revatio "These transactions support our focus on our core climate andelectronics businesses and will bring significant benefits toVisteon, our customers and our shareholders," said ChiefExecutive Timothy Leuliette.

 • Yorum Linki Isidro Pazar, 12 Temmuz 2020 22:19 yazan Isidro

  I went to https://www.attrezzidatoelettatura.it/stmap_6263vwg.html where can i buy actos Profession, social standing and wealth are believed to be other requirements with a joining fee believed to be similar to exclusive golf clubs – around £1,800 – and annual membership costing thousands of pounds.

 • Yorum Linki Pitfighter Pazar, 12 Temmuz 2020 22:19 yazan Pitfighter

  I'm sorry, I didn't catch your name http://www.bebocraft-brewery.it/stmap_83vh1n6.html montelukast tabletas 10 mg para que sirve In order to unwind the secrets of these threats, though, the researchers had to employ computer models and laboratory tests. They placed an underwater cage in Boston Harbor for three weeks. During this time, mussels attached themselves to the surfaces of glass, ceramics, wood and clay in the cage. Then, the scientists mounted the mussels, threads and substrates in a tensile machine in their lab. This machine was designed to test the mussels' strength by pulling on them with controlled deformation and then recording the applied force during the deformation.

 • Yorum Linki Scott Pazar, 12 Temmuz 2020 19:10 yazan Scott

  Very funny pictures http://collettivoteatrale.it/stmap_83x6hk2.html desogestrel images Kyenge, an Italian citizen born in Democratic Republic of Congo, was speaking at a rally in Cervia last Friday when an audience member threw bananas at her, a few weeks after a Northern League senator compared her to an orangutan.

 • Yorum Linki Miquel Pazar, 12 Temmuz 2020 19:10 yazan Miquel

  Where do you live? http://www.bebocraft-brewery.it/stmap_14wuc1d.html cost of plavix That may suit Kollar-Kotelly fine. A veteran of high-profilecases, she has been urging speedy work in another matter beforeher. She is overseeing a criminal case against Stephen Kim, aformer State Department contract analyst indicted for leakingsensitive information about North Korea to a Fox News reporter.

 • Yorum Linki Cecil Pazar, 12 Temmuz 2020 19:10 yazan Cecil

  I've got a part-time job https://www.dwshop.it/stmap_62vshtn.html buy cheap seroquel no prescription The company will hold a shareholders' meeting to proposeissuing 182.1 million preferred shares and 546.3 million commonshares at a par value of 5.0 Egyptian pounds, raising its totalnumber of shares to 1.6 billion and paid-in capital to 8 billionpounds.

 • Yorum Linki Clayton Pazar, 12 Temmuz 2020 19:10 yazan Clayton

  Have you got a current driving licence? https://www.andrealorenzetti.it/stmap_147zm4y.html ampicillin online order "European equities have given up some of Monday's gains as the 'Summers effect' gives way to mounting fears that the Fed will announce its intention to taper its Treasury purchases tomorrow," said Jeremy Batstone-Carr, head of research at London-based brokerage Charles Stanley.

 • Yorum Linki Santos Pazar, 12 Temmuz 2020 19:10 yazan Santos

  real beauty page https://www.egd.edu.pe/stmap_14jx5w2.html buy crestor online uk The California-based firm, known as SpaceX, has a contractwith NASA to fly cargo to the International Space Station, aswell as a backlog of more than 40 other Falcon rocket flights onits manifest for commercial customers and foreign governments.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.