Menu

SİVAS İŞHAN KAYALIKLARI


 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kampüsüne 4km uzaklıkta olan tarihi İşhan köyünün doğusuna düşen İşhan kayalıkları 15 metreye kadar uzunlukta, bir çok rotanın bulunduğu şirin bir kayalık. Kaya yapısında kireç taşı (kalsit) bulunması dışında herhangi bir olumsuz yanı yok. (Kalsit kayanın bir miktar kırılgan bir yapıda olmasına neden oluyor).

 

 

İşhan kayalıklarının parçalı bir şekilde yaklaşık olarak 2km lik bir mesafede oluşturduğu irili ufaklı kayalar, sivaslı tırmanışçıların serbest tırmanış, kısa kaya tırmanışı (Bouldering), lider ve üstten emniyetli (tope rope) tırmanış yapmaları için oldukça uygun bir fırsat. Şehir merkezine ve üniversiteye yakınlığı sayesinde de bulunmaz bir nimet olan İşhan kayalıkları gün geçtikçe sivasta artan dağcı potansiyeli sayesinde uğrak bir mekan olma yolunda ilerliyor. Bölge sadece Sivas değil türkiyedeki diğer tırmanışçılara değişik tatlar katmak için bekliyor.

Bölge hakkında detaylı bilgi almak için: Cihan ÇELİK [This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.]

 

 

 

 

 

Son DüzenlenmeCumartesi, 29 Ekim 2011 20:54

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.



Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
yukarı çık

hakkımızda

  • Pandül Neden Var
  • Web Destek Projesi
  • Site Haritası
  • Fotoğraf Galerileri
  • Reklam
  • Grafik Malzemeleri

Üye Giriş yada Kayıt Ol

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd